webkomunikacja.pl

Przeplyw informacji

Przeplyw informacji nie ma

Dzięki powszechnemu i nieograniczonemu dostępowi do internetu mamy możliwość śledzenia wielu wydarzeń na bieżąco z dowolnego miejsca na ziemi. Już nie trzeba mieć dostępu do radia czy telewizji. Rozwój technologii sprawił, że za pośrednictwem urządzeń mobilnych typu smartfony, czy nawet telefonów komórkowych mamy możliwość dostępu do sieci w każdym czasie i z każdego miejsca.

Daje to nieograniczone możliwości jeśli chodzi o zdobywanie informacji, śledzenie ważnych wydarzeń, czy komunikację. Trzeba bowiem pamiętać, że w internecie jest dosłownie wszystko i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Co więcej – do sieci trafia wiele informacji dzięki przeciętnym ludziom. Właściwie każdy posiada telefon umożliwiający robienie zdjęć czy nagrywanie filmów.

Wiele portali informacyjnych umożliwia użytkownikom zamieszczanie zdjęć czy filmów z wydarzeń, którymi stali się świadkami. Z tego powodu już nie ma konieczności, żeby w centrum wydarzeń znajdował się reporter. Teraz każdy po części może nim zostać, jeśli tylko stanie się świadkiem interesującego wydarzenia. Dzięki wyżej wymienionym czynnikom przepływ informacji jest dzisiaj tak szybki, jak nie był nigdy wcześniej.

Możemy być świadkami wydarzeń, które wydarzyły się dosłownie przed chwilą.

Autor: