webkomunikacja.pl

Srodki komunikacji

W dzisiejszych czasach internet daje różne możliwości komunikacji, jakich nie było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Powszechny i nieograniczony dostęp do tej sieci ułatwił komunikację i sprawił, że jest ona możliwa na wiele sposobów. Nie mówimy tutaj oczywiście o bezpośrednim kontakcie, tylko o rozmowie pomiędzy ludźmi znajdującymi się daleko od siebie.

Nadal mamy możliwość skorzystania z telefonów czy tradycyjnej poczty, jednak sposoby te posiadają wiele ograniczeń. Dostęp do internetu i mobilnych urządzeń pozwalających skorzystać z niego sprawił, że nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń w przesyłaniu sobie różnego rodzaju treści. Niewątpliwie duży wpływ na taki stan rzeczy ma rozwój różnego rodzaju mediów społecznościowych. Mamy już do dyspozycji nie tylko tradycyjną pocztę elektroniczną, ale wiele innych środków. Wspomniane wcześniej serwisy społecznościowe, ale także fora dyskusyjne, czaty, komunikatory internetowe umożliwiają nie tylko wymianę treści, ale także dźwięku i obrazu.

Możemy więc w czasie rzeczywistym widzieć się z osobą, z którą rozmawiamy. Dzięki temu życie stało się łatwiejsze, a rozłąka z bliską osobą mniej bolesna. Możemy bowiem nie tylko przeczytać co u niej słychać, porozmawiać przez telefon, ale przede wszystkim zobaczyć się w czasie rzeczywistym.

Autor: